Çağlar Büro Mobilyaları Önemli Bilgiler

İş yerleri insanların çalıştığı önemli bir müessesedir.  İş yerlerine değer katan ve hayat veren ürünler ise kuşkusuz ofis mobilyalarıdır. Bu nedenle ofis mobilyaları sürekli gelişir ve yeni modeller eşliğinde alıcılarına satılır. Peki bu ürünleri satın alırken nelere dikkat edilmeli; ofis mobilyaları  iş yerlerini, ofisleri, büroları aydınlatan ve güzel gösteren en önemli malzemelerdir. Bu yüzden ofis mobilyaları seçerken şu detaylara çok dikkat etmelisiniz.

  • Her şeyden önce konforlu ve rahat olmasına,
  • Modern ve gösterişli olmasına,
  • İş yerlerinizin ölçülerine uyumlu olmasına,
  • Ürünlerin iş yerine uyumlu renklerde olmasına,
  • Kullanılan ahşap malzemenin sunta lam olmasına,
  • Ürünün ayaklarında plastik kelepçenin olmasına,
  • Ürünün çizilmesine karşın en az 2 mm çapında (pvc) kaplama olmasına,
  • En az iki yıl garantili olmasına ve katalog görüntülerinin olmasına önem ve özen göstermelisiniz.

Yukarıda ofis mobilyaları almadan önce dikkat etmeniz gereken hususları paylaştık.

İş yerlerine ofis mobilyası alırken nasıl bir yol izlemeliyim?

Öncelikle ofis mobilyası alacağınız iş yerinin ölçülerini bilmeniz gerekmektedir. Eğer bunu yapamıyorsanız, herhangi bir ofis mobilya ürünleri satan şirketi arayarak bu konuda yardım alabilirsiniz. Günümüzde tüm ofis mobilya sektörlerinde mimar ekipmanlar mutlaka çalışmaktadır. Mimar ekipmanları arayarak ölçü ve proje çalışması isteğinde bulunabilirsiniz. Eğer iş yerinizi kendi zevklerinize göre inşa etmek istiyorsanız, mimar ekipmanlardan sadece ölçü ve ürün katalog talebinde bulunabilirsiniz. Katalogda yer alan ürünleri inceleyerek kendi iş yerinize has mobilyalar seçebilirsiniz. Ürün seçerken önem vermeniz gereken konulardan biri de, renk seçenekleridir. Çok koyu renkleri tercih etmeniz, iş yerinizi sıkıcı hale getirir ve atmosferi boğar.

Ofis mobilyası seçiminde de bazı incelikler vardır. Dekorasyon söz konusu olduğunda dikkat edilmesi gereken hususlar olduğu gibi, ofis mobilyası seçerken de bazı noktalar göz ardı edilmemelidir. Bu sayede beklentilerinizi karşılayacak mobilyatasarımlarına sahip olmanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

Büro mobilyası almadan önce ürün almayı düşündüğünüz firmanın kalite ve güvenilirlik konusunda müşteri yorumlarına dikkat edin. Kimileri için iş ortamı evden dahi fazla zaman geçirilen bir mekan olduğu için, ofis mobilyası alırken kaliteye ve rahatlığa dikkat edilmelidir. Ayrıca firma güvenilirliği ve mobilya kalitesinden sonra tasarıma da dikkat edilmelidir. Hem konfor, hem de estetik bir arada olduğu sürece satın aldığınız ofis mobilyalarından memnuniyet duymamanız için hiçbir neden yok!

Ayrıca büro ve ofis mobilyası alırken çalıştığınız sektöre hitap eden tasarımlar seçmeye özen gösterin. Her iş sektöründe ihtiyaç duyulan mobilya tasarımları farklılık arz edecektir. Bu tip ince nüanslara dikkat etmek son derece önemlidir.

Son olarak ofis mobilyası alırken tasarım, kalite ve konfora ek olarak mobilya rengine de dikkat edilmelidir. Ortamla uyumlu renkler seçilmemesi hem sizin iç huzurunuzu, hem de müşterilerinizi olumsuz etkileyecektir. Örneğin; özellikle modern çizgilere sahip ofis mobilyalarında tercih edilen beyaz, bej veya açık kahve renkleri sizin için de uygun olabilir.

Kısacası ofis mobilyası alırken dikkat edilmesi gereken altı farklı temel husus vardır. Bunlar; firma kalitesi ve güvenilirliği, mobilyada kullanılan malzemelerin kalitesi, tasarımın inceliği, mobilyaların konforu ve üretimde kullanılan renkler şeklindedir.